WRONG MEDYA
iletisim@wrongfm.com  + (90) 242 606 0313  Atatürk bulvarı no:854 Antalya/Türkiye
Agartha DJ Radio

AGARTHA NEDİR?

Budist kökenli bir kelime olan Agarta, yeraltında kurulu olduğuna inanılan ve milyonlarca kişinin yaşadığı kente verilen addır. 

Başkenti Şamballa olan bu imparatorluğun yöneticisi doğuda “Dünyanın Kralı” olarak bilinir. 
Mısır'daki Gize Piramidi'nin altında bulunan gizli odaların da yeraltı dünyası ile ilişkisi olduğu iddia edilir. Firavunların, bu tüneller aracılığıyla yeraltında tanrılar veya üstün varlıklarla temas kurabildiği iddia edilir. 

Mısır tanrıları ve krallarının dev heykelleri ile doğudaki Buda heykellerinin, insan ırkına yardım etmek üzere yerüstüne çıkan bu üstün ırkı temsil ettiğine inanılır. 


Bu cinsiyetsiz Agarta temsilcileri, aynı zamanda yeraltındaki ütopik cenneti temsil ederler. 

İddialara göre, Hz. Nuh gerçekte bir Atlantisli idi ve Atlantis sulara gömülmeden önce kurtarılmaya değer bir grup insanı bu felaketten kurtarmıştı. 

İnanışa göre, Atlantis
lilerin çıkardığı 'nükleer savaş' sonucu meydana gelen tufan felaketinden kurtulan bu grup, önce Brezilya'nın yüksek platolarına gelmişler daha sonra da radyasyondan korunmak için, yüzeyle bağlantılı tünelleri olan yeraltı şehirlerine yerleşmişlerdi. 
Agarta'daki halk, “Dünya kralı”nın başkanlığında bir hükümet tarafından yönetilmekteydi. Bu insanlar, Lemurya, Atlantis ve tanrılar ırkı Hyperborluların temsilcilerinden oluşmaktaydı. 
Tarihin birçok döneminde Agartalı üstün varlıklar yeryüzüne çıkarak, insan ırkına rehberlik etmişler ve onları savaşlardan, felaketlerden ve yok oluşlardan kurtarmışlardı. 

PSY Electronic Music NEDİR?

67 yilinin sonlarinda san fransisco'da asit kullanimin yasaklanmasiyla beraber bütün asit headler amerikadan göç etti.. Doguda gezerlerken her yıl birbirlerine hikayelerini anlatıp buluşmak için yılbaşında Goa'da toplanmaya başladılar... Bir süre sonra burayı o kadar çok sevdi ki bazıları goa da kalmaya karar verdi. Yillar boyunca goa da partilerde sanfransisco asit rock çalmaya devam edip, 80'lerin ortalarında avrupadan giden backpackerlar (gezginler) yanlarında elektronik müzik götürmeye basladılar.

  Bu müzigin setup ını yapıp çalmak daha kolaydı, parçaların arasında durmaya da gerek yoktu baglanabiliyordu ve böylece ilk olarak sony walkmanlerle kes yapıştır teknigi ile mix tekno parçalar yapılmaya başlandı, daha sonra ele geçen eski yeni synthlerle muzigi daha asit friendly yapabilmek için efektler eklendi, bu arada backpackerlar bu fikri avrupaya geri götürdü böylece hem avrupada hem goada aynı anda önceleri asit-house la başlayan daha sonra asit trance ya da goa trance ya da psychedelic trance diyebilecegimiz müzik evolve(uyum saglamak) oldu ve psychedelic revolution (dönüşüm) bir kere daha batıya yöneldi.
  Bundandır ki bir sürü rock dinleyen adam diger trance türlerini dinlemezken psy trance de çıldırıyor. Psy trance muzigi bu işin bir kısmı sadece. Psy trance bir ayindir. Beyinin alfa dalgalarının 9 cycle per secondla öne çıkartılıp tepki vermesine müzikle ulasilir.

.

Agartha  Dj Radio... Psychedelic Music ON-Air

wrong medya ınstagram
iletisim@wrongfm.com  + (90) 242 606 0313  Atatürk bulvarı no:854 Antalya/Türkiye